Laura Tulisalo
Sansan digituottaja Laura Tulisalo on siirtynyt pakistanilaisen PAK7:n tutkimus- ja kehityspäälliköksi. Hän työskentelee Sansan ulkomaantyöntekijänä Suomesta käsin, ja työkausi on kaksivuotinen.
Laura Tulisalo on koulutukseltaan medianomi ja visuaalinen suunnittelija, jolla on yli 20 vuoden kokemus brändinrakennuksesta, strategiasta, markkinoinnista ja käyttäjälähtöisestä suunnittelusta. Hänellä on vankka tausta muun muassa mainostoimistoista, ja ennen Sansaan tuloa syksyllä 2022 hän työskenteli verkkokauppojen suunnittelun parissa.
– Olen työurallani ollut pitkään tekemässä ja kehittämässä itse, mutta nyt minua kiinnostaa yhä enemmän myös se, miten voin siirtää osaamistani eteenpäin ja tukea muita onnistumaan omassa työssään.
Lisätietoa; Laura Tulisalo - Sansa