Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto edustaa ylintä päätäntävaltaa seurakunnassa. Siihen kuuluu 19 jäsentä, jotka valitaan vaalilla. Toimikausi on neljä vuotta. Nykyisen kirkkovaltuuston kausi on vuodet 2023 - 2026

Kirkkovaltuuston jäsenet aakkosjärjestyksessä 

Ekola Leena, puheenjohtaja
Kyllikki Lahtinen, varapuheenjohtaja

Eloranta Marjukka
Frisk Jani
Haaparanta Sisko
Hyödynmaa Anne
Hämäläinen Tapani
Jokela Eija
Kimmel Riikka
Lehtinen Alisa
Lehtola Veikko
Lintula Saila
Löytty Matti
Neulanen Olavi
Päivärinta Sari
Tamminiemi Hannele
Tervonen Seija
Voronin Tomi
Vuorinen Tommi
 

Kirkkovaltuuston varajäsenet aakkosjärjestyksessä

Kiiltomäki Pirjo
Lehtinen Arto
Mikkonen Pirjo
Nieminen Kalle
Santanen Emppu
Simonen Toni
Toivola Erkki

Kirkkovaltuuston tulevat kokoukset

 

 

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Pöydäkirjat aukeavat pdf-tiedostoina uudessa selaimen välilehdessä.

2024

Kirkkovaltuuston kokous 2/2024 21.5.24 (pdf) julkistu 22.5.2024

Liite: Tilinpäätös ja toimintakertomus 2023 (pdf) julkaistu 22.5.24

2023

Kirkkovaltuuston kokous 4/2023 12.12.2023 (pdf) julkaistu 13.12.2023

Kirkkovaltuuston kokous 3/2023 16.5.2023 (pdf)

Kirkkovaltuuston kokous 2/2023 14.3.2023 (pdf)

Kirkkovaltuuston kokous 1/2023 10.1.2023 (pdf)

2022

Kirkkovaltuuston kokous 2/2022 13.12.2022 (pdf)

Kirkkovaltuuston kokous 1/2022 17.5.2022 (pdf)

 

2021

Kirkkovaltuuston pöytäkirja 1/2021 19.01.2021

Kirkkovaltuuston pöytäkirja 2/2021 18.5.2021

Kirkkovaltuuston pöytäkirja 3/2021 26.10.2021 (pdf)

Kirkkovaltuuston pöytäkirja 4/2021 7.12.2021 (pdf)